Výzva 1000 alebo zachráň život!

Autor: Karol Voltemár | 29.3.2014 o 6:13 | (upravené 29.3.2014 o 9:44) Karma článku: 6,59 | Prečítané:  730x

Dnes ráno sa mi na obľúbenej sociálnej sieti objavila výzva s odkazom na článok s výzvou na pomoc rodine s 4 deťmi, s toho dvojčatá nedávno narodené. Otec má rakovinu a štandardná liečba nezabrala a je potrebné podstúpiť špeciálnu terapiu s 30% šancou na vylliečenie alebo 60% šancou na zastavenie rastu rakovinového nádoru. Výsledok samozrejme, tak ako v živote nikto nevie zaručiť.

Samozrejme je to smutné, že sa zlé veci dejú vo svete a nemôžeme samozrejme pomôcť každému a zabrániť nešťastiu a nespravodlivosti. Čo môžeme urobiť? Tak ako keby sme kráčali po ulici a videli niekoho na zemi ležať nevládneho alebo nehodu, ktorá sa stale. Aspoň sa pokúsiť pomôcť v rámci našich možností.

Nie každý deň máme možnosť zachrániť ľudský život a pomôcť ďalším piatim prežiť slušnejší život.

Preto posielam tejto rodine 100 EUR na ich účet. Myslím si, že ak pár dní nebudem jesť mi to neublíži a ak viem, že som miesto toho dal šancu zachrániť konkrétne príbehy, konkrétnych ľudí je to ďaleko viac. Nie je to veľa, ale ak nás bude o 999 viac. Dúfam, že sa nájde toľko ľudí s dobrým srdcom na svete.

Porozmýšľajte koľko peňazí vyhadzujete na nepodstatné veci alebo konzumný životný štýl a pomôžte. Luxus a pohodlie nie je a nemal by byť dôležitejší ako ľudský život.

Dúfam, že sa nás nájde viac ukážeme, že ak sa spojí 1000 ľudí, tak spolu vieme zachrániť aj život.

Ak sa nájdu ľudia, ktorí by im vedeli poskytnúť akúkoľvek finančnú hotovosť, môžu tak urobiť na číslo účtu: 3258590857/0200 (IBAN: SK5002000000003258590857).

novinke na mojej webstránke uvediem každého, kto im poslal 100 Eur do zoznamu darcov. Je to už suma, kde každý z nás musí niečo obetovať a taký človek je pre mňa hrdina. Je dobré, aby sa vedelo o ľudoch, čo sú ochotní pomôcť a nenechajú človeka ležať pri ceste alebo na chodníku bez povšimnutia. Ak si prispel 100 Eur alebo viac pošli mi email na karol.voltemar@gmail.com.

Ľudí, ktorým pomoc ide nepoznám a dôverujem príbehu a výzve na internete. Jednou z vecí je aj otvorene požiadať o pomoc iných. To môže pomôcť viac ako ja dokážem poslať.

Rodina Piešťany

Pred pár týždnami som videl v TV v Austrálii náhodou príbeh ženy, ktorá mala vážnu chorobu, ktorá ju v podstate pripútavala na lôžko a vozík. Bez pohybu sa jej zdravotný stav zhoršoval a neostávalo nič iné ako rozmýšlať o niečom čo pomôže. Liečba, ktorá v rannom štádiu choroby zaberá ešte v Austrálii nie je povolená a tak letela až do Moskvy, kde liečbu postúpila a úspešne. Venuje svojej rodine a užíva si radosť z pohybu. U nás na Slovensku nájsť 100 000 Eur na liečbu, ktorú nepokrýva základná starostlivosť nie je už vôbec reálne, aj vďaka najväčšiemu zlodejovi - štátu. Ten viac berie ako dáva.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Ficov perfektný deň a Dankova estráda ega

Novinári sa museli prehrabávať v úlomkoch Dankovho poníženia.

DOMOV

Reportér Týždňa: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Magušin sa s Dankom rozprával počas Ficovej tlačovky.


Už ste čítali?