Prichádza čas hrdých slovákov! Aspoň na chvíľu ...

Autor: Karol Voltemár | 19.1.2014 o 6:54 | (upravené 19.1.2014 o 7:05) Karma článku: 10,89 | Prečítané:  1000x

Zimná olympiáda v Soči sa nezadržateľne blíži. Na nej sa zúčastnia aj zástupcovia Slovenska, ktorí budú reprezentvať seba a krajinu. Najviac rezonuje na Slovensku hokej, ktorý je najobľúbenejšia slovenská disciplína. Tá vždy či už na majstrovstvách sveta alebo predchádzajúcich olympijských vystúpeniach prilákala najviac fanúšikov a dokázala zjednotiť národ ako nikto.

Plné námestia, skandovanie a patričná hrdosť na Slovensko, keď sme záskali titul alebo dobré umiestnenie v tvrdej konkurencii. Už horšie to je, keď sa nedarí. Vždy nájdeme nejakého vinníka nášho neúspechu a potom to bude v poriadku.

Škoda, že naša hrdosť sa v iných oblastiach vytráca čiastočne alebo úplne. Prečo nás nedokáže zjednotiť, to čo sa nás dotýka najviac. Korupcia, ekonomická situácia v krajine, klamanie a kradnutie pomaly v priamom prenose s patričným výsmechom slovenskému občanovi. Človek sa až na tie správya  informácie niekedy nemôže pozerať.

Kde ste boli ľudia, ked sa pretriasala Gorila?Prečo takmer všetci mlčia ak sa pretriasajú korupčné aféry akejkoľvek vlády? Ozve sa možno zopár blogerov, politikov, ktorí si prihrievajú polievočku, bez reálneho výsledku.

Kedy budeme hrdí na naše zdravotníctvo, školstvo, justíciu a nebodaj vládu? Tie priamo ovlpyvňujú kvalitu života každého z nás v tejto krajine. Nie nejaký hokej. Ak nevyberú Šatana do reprezentácie, zrazu sa ozývajú aj poslanci z euro parlamentu, ľudia a aj médiá. Mám pocit, že páni poslanci a ľudia by mali riešiť iné a to ďaleko závažnejšie problémy, ktoré Slovensko má.

To naozaj budeme hrdí len na tých našich hokejistov? A naďalej sa pritom necháme okrádať štátom, ktorý nás pod rôznymi hrozbami žmýka. Úprimne, za ktoré služby štátu by ste reálne dnes chceli platiť, ak by ste si ich mohli vybrať na voľnom trhu?

Výška dlhu enormne stúpa a politici nezadlžujú len Slovensko, ale každého kto tu chce vyrásť, prežiť život, podnikať alebo pracovať a zostarnúť. Dlh jedného občana na Slovensku je 7 350 Eur. Nie je naozaj najvyšší čas zamyslieť sa, či všetky služby štátu naozaj potrebujeme.

Peter Sagan sa  na nás usmieva z Facebooku. Čakajú ho prvé preteky v sezóne v Argentíne, kde reprezentuje seba, svoj tím a Slovensko. Tak, ako aj počas celého roku na cyklistických pretekoch. Tento rok sa mu to opäť podarilo a dostal ocenenie slovenský športovec roka a myslím, že si to naozaj zaslúži.

Peter na konci roku skritizoval Slovensko, že s cyklistikou nič nerobí a nepomáha jej rozvoju,  aj napriek tomu aké úspechy žne. Žiaľ tak, to je aj v iných odvetviach, ktoré sú ďaleko dôležitejšie.

Oznámil, že sa sťahuje do Monaka, ktoré je na zozname daňových rajov. Skôr to vidím tak, čo mu bolo zapožičané, to vracia. A na jeho prípade môžeme, to čo má chuť urobiť väčšina z mladej generácie uspešných, ambicióznych a šikovných mladých ľudí prípade mladých slovenských firiem. A bude to tak na Slovensku, kým systém a ľudia nebudú vyháňať ľudí zo Slovenska.

O pár mesiacov sú prezidentské voľby, v ktorých sa rozhodne krajiny a rozhoduje sa aj o tom, že či ďalšie množstvo týchto ľudí a začínajúcich slovenských firiem bude zvažovať svoj odchod zo Slovenska. Väčšina staršej generácie, zaslepená a zmanipulovaná politickým marketingom, si myslí, že jej sa to netýka. Omyl!

Uspech krajiny kvality života v nej závisí aj na množstve firiem, mladých a šikovných ľudí, ktorí ťahajú ekonomiku a menšej korupcii, ktorá lineárne závisí od tých, ktorí o spoločných peniazoch rozhodujú. Teda tých čo si volíme v systéme, ktorý nefunguje a berie nám slobodu a zvyšuje vplyv korporácií. Tá sama nepríde a treba o ňu bojovať, aby sme mali byť v budúcnosti na čo hrdí.

Každý z nás by chcel dožiť slušne, bez problémov a solídnym zdravotníctvom. Štátom spravované tieto segment nefungujú a je na čase s týmto niečo robiť. Mali by si to uvedomiť aj politici, že aj na ich plat musí niekto zarobiť a oni to nie sú. Možno niečo vlastnou hlavou, ako bokovku, z našich daní.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Ficov perfektný deň a Dankova estráda ega

Novinári sa museli prehrabávať v úlomkoch Dankovho poníženia.

DOMOV

Reportér Týždňa: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Magušin sa s Dankom rozprával počas Ficovej tlačovky.


Už ste čítali?