Prečo akcia Zoberme si späť svoju krajinu nemohla byť úspešná

Autor: Karol Voltemár | 17.11.2012 o 19:11 | (upravené 17.11.2012 o 22:08) Karma článku: 9,53 | Prečítané:  1268x

Niečo tu nie je v poriadku a aj preto je dobré ísť protestovať, ísť niečo zmeniť. Jeden z protestov sa konal dnes a to Berieme si späť svoju krajinu. Podľa mňa už dopredu odsúdený na neúspech. V tomto blogu spomeniem môj názor prečo akcia neoslovila mňa.

Prvý dôvod, pre ktorý sa mi už od začiatku akcia nepozdávala boli nekonkrétne a nereálne ciele protestu.

1.) Trváme na demisii celej Vlády SR nakoľko, posúva krajinu do nepredstaviteľnej ekonomickej a morálnej katastrofy, žiadame rozpustenie Parlamentu a odstúpenie Hlavy štátu.

A čo potom ? Na proteste som zachytil myšlienku vytvorenie občianskeho snemu ako náhrady národnej rady. Zmena systému, že jednu vládu skorumpovaných úradníkov nahradia ďalší, s tým, že oni budú tí praví. Ak chceme niečo naozaj zmeniť je zmenšovať množstvo zbytočných úradníkov, ktorí v tomto štáte netvoria hodnoty, ale len prerozdeľujú a zarábať na nich musí pracujúci a podnikatelia.


2.) Požadujeme okamžité zrušenie všetkých reforiem namierených proti ľuďom.

Kto určí čo sú reformy proti ľudom? Zase len skupina ľudí, teda miesto darmožráčov v národnej rade a vláde to bude skupina iných ľudí v občianskom sneme. Teda zase len ľudia rovnakej nátury. O reformách by mali rozhodovať nezávislí odborníci.

3.) Požadujeme audit verejného dlhu Slovenska, s moratóriom na splátky dlhu, pretože slúžili súkromným záujmom a nie v prospech všetkých občanov.

To znie rozumne a preskúmať to ako sa narába a narábalo s majetkom, peniazmi by bolo fajn.

4.) Požadujeme precíznu reguláciu strategických odvetví ktoré sú dôležité pre spoločnosť hospodárstvo bankovníctvo, energetika, vodné hospodárstvo, zdravotníctvo, vzdelávanie a riadenie životného prostredia.

Regulácia znamená čo ? Skupinka ľudí, ktorý sú zase korumpovateľní a budú presadzovať svoje záujmy bude dohliadať na rezorty, v ktorých sa točia veľké verejné financie. To tu tusím máme aj teraz a výsledok vidíme. Jediný spôsob ako skupinku odstaviť je znížiť možnosť narábania s majetkom všetkých.

Regulácia zo strany štátu dané odvetvia zabrdí. Ak niečo ostane v rukách štátu tak to tiež nie veľmi dobre funguje. Prípadné zoštátnenie a následna privatizácia? Z histórie už vieme ako by dopadla .

5.) Okamžité spustenie procesov,vymenovanie úradníckej vlády, sfunkčnenie referenda, nový volebný zákon atď, smerujúcich k zabezpečeniu ekonomickej a potravinovej sebestačnosti, zabezpečenie podpory národného hospodárstva + vymanenie sa z područia EÚ dlhov a sankcii.

Podpora národného hospodárstva, ekonomická a potravinová sebestačnosť? Áno jedine cez podporu súkromného sektoru(menej regulácií, byrokracie a prekážok zo strany štátu), súkromného vlastníctva, lebo ľudia si naozaj vážia a rozvíjajú veci len vtedy ak sú ich.  Referendum a jeho inštitút by sa mal sfunkčniť. To je rozumný bod.

6.) Vyvodenie trestnej, politickej a morálnej zodpovednosti vinníkom , ktorí okradli, ožobráčili, zdevastovali, zničili a rozpredali Našu vlasť za posledných 23 rokov!


Súhlasím. To čo sa tu udialo za posledných 23 rokov je príklad toho ako nefunguje, ak niekto môže rozhodovať o majetku všetkých.

Predsa len som neodol a išiel som sa pozrieť, aké názory budú na proteste spomenuté a riešenia navrhnuté. Došiel som na Námestie slobody a okrem spomínaného občianskeho snemu boli prezentované len všeobecné postrehy ako práca pre každého, bez reálnych riešení ako na to.

Ďalej sa spomínala kvalita potravín, kvalita životného prostredia a hospodárska sebestačnosť. Podľa prezentujúcich je obezita a rakovina spôsobená hlavne nekvalitnými potravinami.

Žiaľ podľa mna konzumácia nekvalitných potravín má na tieto 2 civilizačné choroby silný vplyv, ale autori myšlienky zabudli povedať aj to, že k tomu treba prirátať spôsob života, nedostatok pohybu, pobytu na čerstvom vzduchu a prírode, žiarenia a iné ďalšie vplyvy. Teda žiadne potraviny nemôžu za to, že sme obézni, ale môžu za to ľudia, že ich kupujú a jedia. Ak by ich nekupovali, nebol by po nich dopyt a tým pádom by sa neoplatitli ani vyrábať.

Ak je niekto obézny je to len a len jeho chyba, lebo žial asi mu je jedno aké potraviny zje, či žije zdravo a pod. Ak by sa v spoločnosti vytvoril tlak a konzumenti by kupovali len a len kvalitné potraviny, tým pádom by ich bolo komu predávať. Sloboda je o zodpovednosti. Každý sám zodpovedá za to čo kupuje a ako žije.

Na proteste chýbali riešenia. Niektoré názory vracali krajinu pred rok 89. Budovať priamu demokraciu v krajine, kde ľudia volia Fica, zvolili Mečiara, Dzurindu, ... a pod. hraničí absolútnym nezmyslom. Priama demokracia funguje len hodnotovo vyspelej spoločnosti a to začína od jednotlivca.

Ďalej ma zaujal napríklad v memorande, ktoré bolo v rámci akcie prezentácie promované na sociálnej sieti.

Citujem:"Navyše, aby slobodná spoločnosť nebola vystavená manipuláciám, musí mať zabezpečený priestor vo verejnoprávnych médiách na vlastnom vysielacom okruhu pod kontrolou občanov."

Tak to bol projekt STV ... Možno lepšie by bolo nemrhať peniazmi a zrušiť verejnoprávne okruhy.

Nabudúce by to možnos chcelo protestovať za zmeny v justícii, kde nie je v poriadku a vymožiteľnosť práva na Slovensku nefunguje alebo vymenovanie generálneho prokurátora prezidentom. To sú konkrétne veci, za ktoré je ochotných protestovať určite viac ľudí.

 

 

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Ficov perfektný deň a Dankova estráda ega

Novinári sa museli prehrabávať v úlomkoch Dankovho poníženia.

DOMOV

Reportér Týždňa: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Magušin sa s Dankom rozprával počas Ficovej tlačovky.


Už ste čítali?