Čas sa kráti

Autor: Karol Voltemár | 24.2.2012 o 23:31 | Karma článku: 6,57 | Prečítané:  826x

Všetci žijeme len raz a asi veľa z nás si to v rámci bežného stereotypu života a problémov, ktoré rieši neuvedomuje. čas je obmedzený, jedného dňa zomrieme a koniec. Kľúčové počas života je pre každého z nás niečo iné. Čo by malo byť hlavné, aby sme dokázali dosiahnuť osobné ciele a splniť sny je efektivita. Čím viac času stratíme, tým horšie.

Ak by som žil povedzme 60 rokov mám len 525600 hodín života. Je na mne ako ich využijem. Preto je dôležité nemrhať časom. Telo a myseľ sú celok, ktorý treba rozvíjať a udržiavať balance. Dnešný životný štýl je nastavený, tak aby ľudia pomaly pracovali od svitu do mrku a ich fyzické aj psychické ja upadá. Ak upadá samozrejme s tým klesa výkon efektivita nielen v pracovnom, ale aj osonom živote. Cestou je jedine aktívny životný štýl a rozvíjani schopnosti zamýšľať sa.

Prebrať zodpovednosť za svoj osud a uchopiť ho pevne do rúk. Žiť svoje sny, budovať hodnoty a posúvať ľudstvo dopredu. Začať môže každý od seba. Žiadny štát, žiadna firma to neurobí za nás. Pečené holuby a vlastne nič v živote nepríde ak nie sme proaktívny. Uvedomenie si "konečna", ktoré môže prísť aj zajtra by malo toto všetko odštartovať a potom už len začať riešiť to naozaj dôležité.

Ak má deň 24 hodín 10 hodín pracujem, 7 hodín spím, 3 hodiny venujem bežným nutným činnostiam na čokoľvek iné a omnoho zmysluplnejšie mám len 4 hodiny. To je rodina, priatelia a človek sám. Sny, vízie a kreativita sú utláčané systémom. To je vízia 21. storočia? Spoločnosť, kde jednotlivec je zodpovedný za svoje konanie, má naozajstnú slobodu by nás vedela posunúť vpred omnoho rýchlejšie ako dnešná korporátna realita plná "istôt". Istoty sú dôležité, ale môžeme si ich zabezpečiť len našou prácou. Žiadny štát ani firma nám ich nezabezpečí. To je najväčší omyl. Pri každej istote, ktorú máme sa vždy niekto nabalí.

Istota je len smrť a preto netreba mrhať časom. Raz sa ohliadneme cez rameno a budeme smutní, že sme žili sen niekoho iného a na niekoho iného. Jediné čo nám ostane je smutná realita. A preto nemrhaj časom a začni žiť! Nikdy nie je neskoro.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Ficov perfektný deň a Dankova estráda ega

Novinári sa museli prehrabávať v úlomkoch Dankovho poníženia.

DOMOV

Reportér Týždňa: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Magušin sa s Dankom rozprával počas Ficovej tlačovky.


Už ste čítali?